جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

من : عاشقیت

  امروز بعد از ظهر برای پنجمین بار فیلم " سوته دلان " را تماشا می کردم . آخر یکی از مزیت های غربت نشینی (فراسوی مضرات بسیارش) آنهم در کشوری که سرعت اینترنتش در برابر اینترنت وطنی قابل مقایسه با سرعت حرکت مترو در برابر سرعت اتوبوس در مسیر میدان ولیعصر تا ایستگاه جامی می باشد ، استفاده از وب گاه یوتیوب برای دیدن فیلم های قدیمیست. داشتم فیلم را دنبال می کردم تا رسیدم به اون جمله ی آقا مجید که می گفت : " داش حبیبم گفته خونه پا زنه ، عاشقیت ! هیشکی خونه نیست جز من و اون و خدا . خدا هم که نرو نیست با عاشقیت " . 

  اون لحظه رفتم تو فکر.  اولش یاد دوستم " المیرا " افتادم که تو دبیرستان با هم بودیم و همون دوران این فیلم رو رو دیده بودیم و اونم از این کلمه ی " عاشقیت " خوشش اومده بود و از اون به بعد هروقت ازش می پرسیدیم فلان کار رو واسه چی انجام دادی ، فوری می گفت : " همینجوری عاشقیت " . خندم گرفت . فیلم رو همونجا نگه داشتم و بلند شدم که برم چایی درست کنم. با اینکه سر جمع با شش قدم به آشپزخانه رسیدم ولی چند تا سوال و جواب تو سرم رد و بدل شد.  مثلاً یکی از اون سوالهایی که اومد و جواب گرفت این بود که فرق نداره آقا مجید "ظروفچی" باشی یا آقا مجید " جوب چی " یا آقا مجید " طلاچی ". آدم هروقت که تصمیم بگیره عاشق میشه ، نه هروقت که به قول شاعر" عشق در خونشو بزنه" . چون اساساً عشق وقتشو صرف در زدن نمیکنه و اون آدمهایی هم که قصد دارن عاشق بشن همشون اینو میدونن و خودشون با تصمیم خودشون در خونه رو باز می گذارن و اونایی که نمی خوان هم در خونه را دوکلونه می بندن. و یه نکته ی بسیار مهم که آقا مجید ظروفچی هم بهش اشاره کرد و من خوشم اومد این بود که " هیشکی خونه نیست جز من و اون و خدا و ضمناً خدا هم که نرو نیست با عاشقیت ". که یعنی توی قضیه ی " عاشقیت " فقط تو هستی و اون و خدا و خوب والا غیرتاً راست هم می گفت. اینطوری منم بیشتر مهر تایید به پاسخ خودم می زنم که " عاشقیت " چه برای دیوانه و چه عاقل ، یک تصمیم است و بقیه ی حرفها تزئینات دور و بر و زیر و بمش. 

  پی نوشت : اینو برای دوستم نوشتم که دیروز از من پرسید ، چطور می شود در خلا عاشق شد و من بهش گفتم باید یک هنرمند باشی تا این حس برایت ملموس شود و از فوایدش استفاده کنی() .


  این مطلب تا کنون 24 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 24 مرداد 1394
  منبع
  برچسب ها : عاشقیت ,فیلم ,خونه ,مجید ,عاشق ,تصمیم ,مجید ظروفچی ,خونه نیست ,هیشکی خونه ,
  من : عاشقیت

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 11 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر